egocraft.pl

blog ogólnotematyczny

drzwi przesuwne rustykalne
Dom

Drzwi przesuwne rustykalne – gdzie się sprawdzą?

Styl rustykalny, kojarzący się z wiejską sielanką, cieszy się bardzo dużą popularnością. Nawiązuje do niego wiele najmodniejszych aranżacji pomieszczeń. Ceglane ściany, ceramiczne kafelki i drewniane elementy wyposażenia z metalowymi okuciami podkreślają unikalny charakter takich pomieszczeń. Pośród wyjątkowo charakterystycznych elementów pojawiają się drewniane, postarzane drzwi. W rustykalnych wnętrzach wyjątkowo często wybiera się modele przesuwne. Co należy o nich wiedzieć i jakie warto wybrać?

Walory estetyczne

Drzwi przesuwne rustykalne nawiązują swoim wyglądem do wrót, które pojawiały się w dawnych, wiejskich zabudowach. Tego typu elementy często wykorzystywano w stodołach. Okazywały się praktyczne również jako drzwi do pomieszczeń mieszkalnych. Produkowane dzisiaj drzwi rustykalne tworzone są tak, aby odzwierciedlając charakter drewnianych wrót, wkomponować się w estetyczne aranżacje mieszkań. Powstają zazwyczaj z naturalnych desek lub ich imitacji. Mogą być barwione na różne odcienie, zazwyczaj jednak zachowują wygląd starego drewna. Charakter podkreślają widoczne, metalowe elementy nośne. To doskonała propozycja nie tylko do domów rustykalnych. Ciemne, drewniane drzwi przesuwne doskonale wkomponują się w aranżację loftową. Z kolei model pomalowany na biało świetnie zaprezentuje się w mieszkaniu skandynawskim. Bogaty wybór różnorodnych rodzajów drzwi z tej kategorii sprawia, że można je dopasować do wielu oryginalnych i modnych wnętrz.

Funkcjonalność drzwi przesuwnych

Tego rodzaju drzwi są coraz częściej wybierane ze względu na możliwość zaoszczędzenia miejsca. Doskonale sprawdzają się w małych mieszkaniach i kawalerkach. Dzięki systemowi przesuwania, nie trzeba pozostawiać przy drzwiach tak wiele przestrzeni na ich otwieranie. To doskonałe rozwiązanie do salonów z aneksem kuchennym, których właściciele chcą czasem oddzielić od siebie części pomieszczenia. W stylu rustykalnym wyjątkowo często wykorzystuje się drzwi naścienne. Widoczne, metalowe elementy nośne dodatkowo podkreślają ich charakter. W mieszkaniach, w których wyjątkowo ważne jest zaoszczędzenie miejsca, można zdecydować się na prowadnice schowane w ścianie. Możliwość całkowitego ukrycia skrzydła drzwiowego będzie doskonałym kompromisem pomiędzy otwartą przestrzenią, a oddzieleniem pomieszczeń.

Przesuwne drzwi rustykalne są cenione ze względu na wyjątkowe walory estetyczne. Oprócz tego, że doskonale komponują się z najmodniejszymi aranżacjami, stanowią praktyczne rozwiązanie w wielu mieszkaniach. Bogaty wybór umożliwi każdemu znalezienie odpowiedniego produktu.