egocraft.pl

blog ogólnotematyczny

jak chodzić w szpilkach
Zakupy

Jak chodzić w szpilkach? – Kilka istotnych rad

Każda kobieta w swojej szafie musi mieć przynajmniej jedną parę szpilek. Po co kobiecie szpilki? Oczywiście, aby wyglądać zgrabniej i bardziej kobieco. Takie zdanie mają zarówno panie jak i panowie. Zanim jednak zaprezentujemy się w nich szerszemu gronu, warto nauczyć się w nich chodzić. Jak chodzić w szpilkach i wyglądać świetnie?

Wybierz idealny rozmiar buta dla siebie

Niestety, ale w za małych lub w za dużych szpilkach zgrabne chodzenie będzie znacznie trudniejsze. Nawet jeśli będzie to tylko pół numeru. O ile do botków czy adidasów wystarczy założyć cieplejsza skarpetę, tak w przypadku butów na obcasie jest to po prostu niemożliwe. Można spróbować ratować się różnego rodzaju wkładkami, ale nic tak nie będzie stabilnie trzymało naszej stopy w bucie jak właśnie odpowiedni rozmiar. Jest to kluczowe, aby nasz chód był kobiecy i zmysłowym, przy za dużym rozmiarze bardzo szybko wszyscy zauważą, że z naszymi nogami jest coś nie tak. Inna sprawa, że takie wyzwanie może doprowadzić do bolesnych obtarć i ran, a to jeszcze bardziej wpłynie na sposób, w jaki sposób będziemy się w butach poruszać.

Zacznij od małego obcasa

Tę radę znajdziesz wszędzie. Jeśli wcześniej nie chodziłaś w butach na wyższym obcasie, to zrozumiałe, że najlepiej zacząć od niższych butów. Jak chodzić w szpilkach na niższym obcasie? Stopa nie musi przyzwyczajać się od razu do nienaturalnej wysokości, więc jest szansa, że wszystko odbędzie się bezboleśnie i nawet nie zauważymy, że nosimy wyższy obcas. Jaką wysokość wybrać? Na początek niech to będzie, np. 3 cm, potem 5 cm, 7 cm itd. Pamiętaj też, że chodzenie na szpilkach wymaga również odpowiedniej postawy. Warto wciągnąć brzuch i napiąć jego mięśnie, przyjąć prostą postawę, nie garbić się. Z powodzeniem można to ćwiczyć w domu przed lustrem i poobserwować, jak robią to inne kobiety.

Na początek wybierz buty zabudowane

Jak chodzić w szpilkach, aby prezentować się elegancko i zmysłowo? Wśród różnych rad znajdzie się i taka, aby wybrać buty nieco bardziej zabudowane. Dzięki temu stopa będzie miała znacznie bardziej stabilny grunt i chodzenie w szpilce będzie łatwiejsze. Tak samo wpłynie również dodatkowy pasek. Wśród tego rodzaju szpilek możemy wybrać zmysłowe i dopasowane botki nad kostkę ze sznurówkami, które świetnie pasują zarówno do sukienek jak i spodni, a także klasyczne szpilki – czółenka. Aby stopa nie ślizgała się w bucie, warto spryskać go do środka lakierem do włosów, to także wpłynie na jakość naszego chodzenia. Okazuje się również, że dobrym sposobem jest schłodzenie szpilek w lodówce.