egocraft.pl

blog ogólnotematyczny

jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną latem
Moda

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną latem?

Rozmowa kwalifikacyjna, podczas której ubiegamy się o nową pracę, to jedna z tych formalnych sytuacji, kiedy praktycznie każdego obowiązuje pewien konkretny rodzaj stroju. Oczywiście warto raz na zawsze zerwać z przekonaniem, że na każdą rozmowę kwalifikacyjną trzeba założyć garnitur lub garsonkę. Nic bardziej mylnego. Trudno oczekiwać, że ktoś ubiegający się na przykład o posadę baristy w kawiarni, założy na siebie tak bardzo formalny strój. Idea jest jednak taka, aby zawsze wyglądać najlepiej, jak tylko się da, ale w sposób, który pasuje do klimatu konkretnego miejsca.

Formalny strój na rozmowę kwalifikacyjną

Jeżeli aplikujemy na stanowisko, które związane jest z zakładaniem do pracy pewnego konkretnego mundurka, przygotowanie stroju na rozmowę kwalifikacyjną to tak naprawdę łatwa sprawa. W takim przypadku mężczyźni założą na siebie po prostu garnitur, a kobiety damski garnitur lub spódnicę z koszulą. Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną latem, kiedy strój powinien być jak najbardziej elegancki, jednak temperatury panujące na zewnątrz zwyczajnie nie pozwalają na to, aby założyć na siebie wełniane, eleganckie ubrania? Wtedy świetną alternatywą jest po prostu garnitur lub marynarka z lnu, który jest tkaniną przewiewną, pozwalającą skórze oddychać. Panowie absolutnie nie mogą pozwolić sobie na to, aby na ważną rozmowę kwalifikacyjną założyć koszulę z krótkim rękawem. To szczyt bezguścia i świadectwo braku znajomości zasad dotyczących dress code. W odrobinę łatwiejszej sytuacji są kobiety, bo na rozmowę kwalifikacyjną w gorące dni mogą założyć na przykład koszulę oraz spódnicę, a do tego ewentualnie marynarkę. Muszą natomiast pamiętać o rajstopach oraz pełnym obuwiu. Te zasady dotyczą osób, które aplikują na stanowiska pracy, na których obowiązują konkretne wytyczne dotyczące ubioru. Mowa zatem o bankach, urzędach, niektórych korporacjach, skupiających na przykład prawników.

Mniej formalna rozmowa kwalifikacyjna

Jeżeli rozmowa kwalifikacyjna jest odrobinę mniej formalna, a strój nie musi spełniać wyśrubowanych norm, świetną opcją na zestaw na takie spotkanie na ciepłe dni dla mężczyzn jest koszula noszona wraz z kamizelką. Taki strój wygląda elegancko, jednak nie jest tak bardzo klasyczny. Poza tym zwyczajnie jest też bardziej przewiewny i lekki. Kobiety mogą pozwolić sobie natomiast na przykład na elegancką sukienkę z krótkim rękawem albo rękawem do łokcia, zwiewną białą koszulę z lnu noszoną wraz z cygaretkami lub spódnicą. To elegancki zestaw, który jest odpowiedni na wiele spotkań w sprawie pracy.