egocraft.pl

blog ogólnotematyczny

śniadania białkowo tłuszczowe
Lifestyle

Najlepsze pomysły na śniadania białkowo-tłuszczowe

W obecnych czasach bardzo popularne stało się spożywanie śniadań białkowo-tłuszczowych. Jest to rozwiązanie dość korzystne dla zdrowia oraz poprawnego funkcjonowania organizmu, dlatego coraz więcej osób bardzo chętnie z niego korzysta. Warto zapoznać się z najlepszymi pomysłami na śniadania białkowo-tłuszczowe oraz wprowadzić je do swojego codziennego jadłospisu.

Jajecznica

Wśród najbardziej popularnych pomysłów na śniadania białkowo tłuszczowe można przede wszystkim wymienić taką potrawę jak jajecznica. Jajecznica złożona jest z jajek smażonych na maśle lub oleju różnego rodzaju. Jednak ta potrawa może również zawierać szereg bardzo zróżnicowanych dodatków, które w atrakcyjny sposób będą dodawać jej niesamowitego smaku. Wśród nich można wymienić zarówno boczek, jak i szpinak czy też cebulkę lub czosnek. Idealnym dodatkiem będzie także pomidor bez skórki, dlatego warto go wykorzystać podczas komponowania tego rodzaju dania.

Jajko w awokado

Bardzo smacznym śniadaniem białkowo-tłuszczowym z całą pewnością będzie jajko zapiekane w awokado. Ta kompozycja bez wątpienia będzie fantastycznie smakować, dlatego warto ją wypróbować w formie śniadania. Jajka są bardzo dobrym źródłem białka i powinno się je włączyć do swojego codziennego jadłospisu. Natomiast awokado jest idealnym źródłem kwasów tłuszczowych, które nie obciążają żołądka w nadmierny sposób. Bez większych problemów ta potrawa może być spożywana przez każdą osobę będącą na diecie.

Pulpety

Na śniadanie białkowo-tłuszczowe bez większych problemów można również spożywać różnego rodzaju pulpety. Mogą być one stworzone z bardzo zróżnicowanych rodzajów mięsa, wśród których wymienia się przede wszystkim kurczaka oraz indyka, ale także rybę. Do masy na pulpeciki można z powodzeniem dodać jajko oraz cebulkę. Natomiast same pulpeciki warto podawać z miksem różnych warzyw. Wśród nich można wymienić na przykład pomidora, ogórka oraz zieloną sałatę.

Kiełbaski

Podczas komponowania śniadania białkowo-tłuszczowego bardzo dobrze sprawdzą się również różnego rodzaju kiełbaski czy też parówki. Są one bardzo dobrym źródłem zarówno białka, jak i kwasów tłuszczowych. Dlatego bez większych problemów można je włączyć do swojej codziennej diety i będzie to bardzo korzystne dla wielu osób rozwiązanie. Kiełbaski można spożywać z dodatkiem bardzo zróżnicowanych warzyw. Wśród nich w szczególności polecane są warzywa zielone, takie jak sałata lub ogórek, ale także do posiłku można dodać pomidory czy też rzodkiewkę. Świeże warzywa na pewno dodadzą unikalnego smaku każdej potrawie.