egocraft.pl

blog ogólnotematyczny

detoks jednodniowy
Lifestyle

Jak bezpiecznie przeprowadzić detoks jednodniowy?

Odtruwanie swojego organizmu to jedna z bardzo modnych praktyk, która ma prowadzić do tego, że generalnie szybko poczujemy się ze sobą lepiej. Długi detoks najlepiej robić pod okiem specjalisty, na przykład lekarza lub dietetyka. Co innego ten jednodniowy. Jeżeli ma się ogólnie dobry stan zdrowia, można pić przez dobę tylko wodę i ewentualnie soki owocowe. Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dotyczących tego, co dobrego może przynieść detoks jednodniowy oraz jak się do niego przygotować.

Czym jest detoks jednodniowy?

Od czasu do czasu każdy czuje się trochę ociężale, bo brakuje energii i sił witalnych. Powodem takiego stanu może być zatrucie organizmu związane na przykład z ciężkostrawną dietą. Czasami tak fatalnie czujemy się też po imprezie mocno zakrapianej alkoholem. Wtedy warto zrobić sobie jednodniowe oczyszczanie, które oczywiście nie doprowadzi do tego, że drastycznie spadnie nasza waga, ale pozwoli poczuć się dużo lepiej we własnym ciele. Aby bezpiecznie przeprowadzić detoks, trzeba cieszyć się ogólnie dobrym stanem zdrowia. Nie jest to zatem praktyka polecana na przykład dla osób, które mają problemy cukrzycowe lub są w ciąży. Zanim zdecydujemy się nawet na jeden dzień postu, podczas którego będziemy pić głównie wodę albo napary z ziół, trzeba skonsultować się z lekarzem. To osoba kompetentna, która może udzielić zgody na detoks konkretnemu pacjentowi.

Jak powinien wyglądać detoks?

Generalnie podczas detoksu dostarczamy naszemu organizmowi jak najmniej kalorii, staramy się pić dużo płynów, głównie wody. Oczywiście można zdecydować się też na detoks sokowy, podczas którego spożywamy po prostu soki. W tym drugim przypadku dawka kalorii będzie wyższa, dlatego też można pozwolić sobie wtedy na większą aktywność w ciągu dnia. Jeżeli natomiast podczas detoksu pijemy samą wodę, trzeba nastawić się na ograniczenie aktywności fizycznej i wypoczynek przez większą część dnia. Bez wątpienia z rana, czy przed południem, detoks będzie prosty. Natomiast pewne komplikacje mogą pojawić się w godzinach wieczornych. To właśnie wtedy możemy poczuć ból głowy lub rozdrażnienie, co związane jest z brakiem węglowodanów w diecie. Jeśli ten etap w ciągu jednodniowego detoksu wodnego jest wyjątkowo trudny, można sięgnąć po porcję soku, po którym na pewno poczujemy się lepiej. Jeden dzień płynnej lekkostrawnej diety będzie świetnym wstępem do tego, aby zacząć trochę bardziej kontrolować swój sposób odżywiania. To też rewelacyjna metoda na to, aby mieć płaski brzuch i dużo energii na drugi dzień.