egocraft.pl

blog ogólnotematyczny

Zakupy

Serwowanie świeżych soków w lokalu gastronomicznym – czego potrzebujesz

Świeżo wyciskane soki z owoców i warzyw coraz chętniej wybierane są przez gości lokalów gastronomicznych, którzy doceniają ich doskonały smak i właściwości prozdrowotne. Stanowią one doskonałą alternatywę dla słodzonych napojów. Chcąc serwować w restauracji lub kawiarni smaczne soki ze świeżych warzyw i owoców, warto wyposażyć się w sprzęt ułatwiający ich przygotowanie. Czego potrzebujesz, aby serwować pyszne soki w lokalu gastronomicznym i na co zwrócić uwagę wybierając profesjonalny sprzęt? 

Świeże soki w lokalu gastronomicznym — czego potrzebujesz?

Serwowanie świeżych soków wymaga zadbania o wyposażenie lokalu w sprzęt pozwalający na szybkie i bezproblemowe przygotowywanie napojów z różnego rodzaju warzyw i owoców. Niezbędnym elementem wyposażania lokalu chcącego serwować swoim klientom najwyższej jakości napoje jest wyciskarka do warzyw i owoców pozwalająca na przygotowywanie różnego rodzaju napojów owocowo-warzywnych. Podczas poszukiwania idealnej wyciskarki do owoców warto zwrócić uwagę na wyciskarki wolnoobrotowe dedykowane do profesjonalnych zastosowań, które pozwalają na uzyskanie w wartościowego soku z niemal wszystkich gatunków warzyw i owoców. Pozwala to na przygotowanie zarówno napojów jednosmakowych, jak i napojów wieloskładnikowych o różnych właściwościach. Przy czym, wolnoobrotowa wyciskarka wydobywa z produktów maksymalną ilość miąższu z owoców, co przekłada się na zachowanie cennych wartości odżywczych, witamin i minerałów. 

Serwowanie w lokalu gastronomicznym świeżych soków z warzyw i owoców, wymaga także zadbania o odpowiedni sposób ich podania gościom odwiedzającym restaurację czy kawiarnię. Soki owocowo-warzywne warto serwować w szklanych dzbankach lub szklankach z szerokim i grubym dnem, a także dodać do napoju słomkę.

Wyciskarka do owoców – na co zwrócić uwagę? 

Profesjonalne urządzenia gastronomiczne, takie jak wyciskarka do cytrusów i innych owoców czy warzyw to sprzęt pozwalający na przygotowywanie i serwowanie w lokalu świeżych, pełnowartościowych soków. Na rynku dostępna jest szeroka gama wyciskarek do owoców przeznaczonych do zastosowań profesjonalnych, dlatego zastanawiając się nad zakupem tego rodzaju sprzętu, warto wziąć pod uwagę parametry, takie jak:

– Wydajność urządzenia

– Moc urządzenia

– Jakość wykonania

– Sposób demontażu urządzenia

– Możliwość mycia poszczególnych części urządzenia w zmywarce

– Czas gwarancji urządzenia

Profesjonalna wyciskarka do owoców charakteryzująca się wysoką wydajnością, podwyższoną wytrzymałością na obciążenia i niską awaryjnością to urządzenie, które najlepiej sprawdzi się w lokalach gastronomicznych. Dobra wyciskarka do warzyw i owoców sprawdzi się podczas wielogodzinnej pracy pod większym obciążeniem, tak aby możliwe było sprostanie oczekiwaniom klientów i serwowanie świeżo wyciskanych soków przez cały dzień.