egocraft.pl

blog ogólnotematyczny

przedpokój inspiracje
Wnętrza

Jak urządzić przedpokój?

Przedpokój, jest pomieszczeniem odpowiadającym za pierwsze wrażenie, jakie wywrze nasz dom na nowych gościach. Powinien być on utrzymany w reprezentatywnym duchu, a co za tym idzie – powinien być przede wszystkim schludny i czysty. Oczywiście, dysponując dużą przestrzenią – mamy ogromne pole manewru, jednak i z małego, ciemnego przedpokoju da się wyczarować na prawdę ciekawe wnętrze.

Przedpokój inspiracje

Przede wszystkim, przedpokój powinien być spójnym połączeniem stylu panującego w całym domu. Decydując się na dość minimalistyczne wnętrze, także i on powinien zostać zachowany w takim klimacie.

Styl nowoczesny
Obecnie, zdecydowanie na topie jest wykorzystanie tapet. Mogą przybierać one formę fototapety czy ciekawych wzorów i elementów przyrody. Do nowoczesnego przedpokoju, świetnie sprawdzi się także tynk dekoracyjny, imitujący cegłę czy beton. Niezwykle ważne jest także dużych rozmiarów lustro, dodające przestrzeni i przestronności całemu pomieszczeniu, a w przypadku wysokometrażowych przedpokoi – także garderoba.

Styl skandynawski
Z kolei, decydując się na styl skandynawski, konieczne jest utrzymanie kolorystyki ścian w dużym minimalizmie, biel i kolory ziemi to odpowiednik właśnie tej aranżacji. Konieczne jest jednak zaaranżowanie przedmiotów, o dość wzorzystym tonie, charakteryzujących się naturalnymi elementami czy rękodziełem.

Styl staromodny
Co w pierwszej kolejności kojarzone jest z przedpokojem lat 70/80? Oczywiście, to przede wszystkim boazeria! Niezwykle modna w tamtych latach, nadal jest elementem wystroju wielu domów. Decydując się na urządzenie tego wnętrza w klimacie tych lat, świetnie sprawdzi się właśnie ona. Obecnie, króluje ona już nie tylko w klasycznym, brązowym wydaniu, ale i bieli czy szarości.

Na co zwrócić uwagę planując przedpokój?

Kolor ścian – to oczywiście kwestia przede wszystkim stylu w jakim zdecydujemy się urządzić pomieszczenie. Jednak należy pamiętać, aby w przypadku dość małych przestrzeni – decydować się na jasne, świetliste barwy. Powiększą one optycznie przedpokój, dzięki czemu całe mieszkanie zyska na przestronności.

Lustro – to niezbędny element każdego przedpokoju, powinno być ono zawieszone na przeciwko wejścia – witając tym samym gości.

Szafka na buty i wieszak – to kolejny, niezwykle istotny element wyposażenia. Przede wszystkim, meble powinny być w znacznym stopniu zabudowane, aby nie tworzyć niepotrzebnego poczucia chaosu i bałaganu. W przypadku większych przestrzeni, można pokusić się o umieszczenie tam garderoby, jednak nie jest to opcja dla wszystkich.