egocraft.pl

blog ogólnotematyczny

małe mieszkanie pomysły
Wnętrza

Kreatywne rozwiązania – pomysły na małe mieszkanie

Urządzenie małego mieszkania nie jest łatwe. Przestrzeń musi być przemyślana w najdrobniejszych szczegółach. Warto sięgnąć po konstruktywne rozwiązania, które pomogą najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Jakie triki warto zastosować w małym mieszkaniu?

Podest – niebanalne rozwiązanie

W małych mieszkaniach każdy centymetr przestrzeni musi zostać dobrze przemyślany. Meble składane, które możemy chować to idealne rozwiązanie. Dzięki temu można mieszkanie wyposażyć we wszystko, co jest niezbędne i jednocześnie uratować trochę przestrzeni.

Meble na podeście to jedno z tych rozwiązań, które są bardzo skuteczne. Umieszczenie biurka do pracy, szafy czy kompletu wypoczynkowego na podeście, pod którym znajduje się łóżko lub szafki i szuflady może bardzo znacząco wpłynąć na oszczędność miejsca.

Miejsce do pracy – wersja mini

W dzisiejszej rzeczywistości coraz więcej osób pracuje w domu. Wydzielenie miejsca do pracy jest niezbędne.

W małym mieszkaniu miejsce do pracy można wygospodarować nawet w szafce otwieranej uchylnie. Po opuszczeniu drzwi szafy stają się blatem biurka, na którym wygodnie można rozłożyć laptop. W szafie można wydzielić półki na segregatory z dokumentami. Bardzo ważne jest zamontowanie odpowiedniego oświetlenia, które pozwoli na wygodną pracę przez wiele godzin.

Chcąc wygospodarować miejsce do pracy, warto wykorzystać szafę z otwieranymi drzwiami. Z pozoru wygląda ona jak szafa na ubrania, jednak po odsunięciu drzwi można wysunąć blat, który stanowi biurko. Model zrobiony na zamówienie będzie idealnie dopasowany do ilości miejsca, która jest w pokoju.

Małe mieszkanie pomysły na kącik jadalny

Spożywanie posiłków przez całą rodzinę w komfortowych warunkach jest bardzo ważne. Jednak nie zawsze można pozwolić sobie na duży stół z wygodnymi krzesłami.

Małe mieszkanie wymaga kreatywnego podejścia. Blat stołu można zamontować na ścianie, z boku szafy czy w niewielkiej szczelinie w kuchni. Po skończonym posiłku stół składamy.

Sprawdzą się również stoły wysuwane. Blat, który wysuwamy z szuflady, spod blatu kuchennych szafek czy z szafki może okazać się naprawdę wystarczającym miejscem na wygodny posiłek.

Konieczne w takiej sytuacji są również składane krzesła. Można odwiesić je na ścianę, odstawić w szczelinę czy oprzeć o ścianę w mało uczęszczanym miejscu. Wykorzystując taborety, możemy poskładać je jeden na drugim.

Małe mieszkanie, którego umeblowanie zostało bardzo dokładnie przemyślane również może być eleganckie i praktyczne.